Inaugaracja branży targowej na Centralnych Targach Rolniczych

Pandemia COVID-19 była ogromnym ciosem dla branży targowej na całym świecie. Obostrzenia wprowadzane w Polsce pozwoliły na zorganizowanie zaledwie małej części z imprez zaplanowanych na rok 2020, pozostałe musiały zostać przełożone bądź odwołane. Taki stan rzeczy zmusił Ptak Warsaw Expo do poszukiwania nowych rozwiązań i podejmowania trudnych decyzji. Zbliżająca się wielkimi krokami szczepionka na koronawirusa sprawi, że targi będą mogły powstać z kolan, a bagaż doświadczeń z okresu pandemii przygotował nas do tego wyzwania.

Kontynuować sukces poprzednich edycji

Centralne Targi Rolnicze to rozpoznawalna marka nie tylko w Polsce, ale także Europie. Ponad 30 tysięcy odwiedzających i 250 marek tylko podczas IV edycji doskonale obrazuje skalę wydarzenia. Liczne konferencje i szkolenia, premiery najnowszych rozwiązań i sprzętów rolniczych, rozdanie prestiżowych nagród to tylko jedne z głównych elementów tej imprezy. A jest ich o wiele więcej i wierzymy, że rok 2021 zainaugurujemy wyczekiwaną V. edycją Centralnych Targów Rolniczych.

Oczekiwanie na spotkanie branży

Ograniczenia, lockdown, zwiększone środki ostrożności, dystans społeczny – to wszystko w ostatnim czasie towarzyszy naszemu codziennemu życiu, będąc wspólną walką z pandemią COVID-19. Nie sposób odczuć w tej sytuacji braku kontaktu z drugą osobą i rozmowy twarzą w twarz. Wynalezienie szczepionki daje nadzieję na powrót do normalności, a co za tym idzie, do organizacji targów.

Wielogodzinne konsultacje z naszymi wystawcami i partnerami biznesowymi przynoszą wiele cennych informacji, ale jedna kwestia powtarza się jak mantra – firmom brakuje bezpośredniego kontaktu z klientem. Wszyscy pragną ponownie nawiązywać nowe kontakty biznesowe, ale także odnawiać te, które osłabły przez pandemię. To również okazja na zaznaczenie swojej pozycji na rynku po bardzo trudnym okresie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Opatentowanie szczepionki będzie milowym krokiem do powrotu targów, ale nie wolno zapominać o niezbędnych środkach ochrony osobistej. Jesienią 2020 roku odbyły się w Ptak Warsaw Expo dwie imprezy targowe – Warsaw Dental Medica Show oraz BioExpo, które sprostały wszelkim zaleceniom i były całkowicie bezpieczne zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających.

Dotarcie do klienta

Czas pandemii znacznie ograniczył możliwości w pozyskiwaniu nowych klientów i prezentacji produktów. Owszem, Internet jest obecnie potężnym narzędziem marketingowym, ale wciąż ciężko wyprzeć mu osobisty kontakt z potencjalnym nabywcą.

Właśnie dlatego targi są znakomitą okazją do rozwoju dla małych i średnich przedsiębiorstw. Warto zwrócić uwagę, że już podczas ostatniej edycji Centralnych Targów Rolniczych w korytarzach przestał dominować język polski. Rodzime firmy prowadzą coraz więcej rozmów z zagranicznymi kontrahentami, których dzięki naszym staraniom, z roku na rok pojawiają się liczniejsze grupy.

#RatujmyTargi

Wierzymy, że wspólnie z wystawcami uda nam się odbudować branżę targową i powrócić do rzeczywistości z przed pandemii COVID-19. Centralne Targi Rolnicze od pierwszej edycji były imprezą tłumnie odwiedzaną przez wszystkich związanych z rolnictwem i jesteśmy przekonani, że tak będzie już w najbliższej przyszłości. Zachęcamy do regularnego śledzenia naszej strony, na której będą pojawiać się ważne informacje odnośnie nadchodzącego wydarzenia.